Neden Kare Kesim?


Neden ocaklarımızda kare kesim üzerinde ( ukesim )  bu kadar çok duruyoruz.

Dünya mermer rezervinin bilinen %40 ının türkiyede olduğu gerçeğine bakarsak mermer sektöründe doğal zenginlik olarak dünya lideriyiz.

Bu zenginliğimizi ve liderliğimizi her alana taşımak zorundayız

1- Makine teçhizatı kalitesi ve ekipmanı
2- Her şeyden önemlisi ocaklarımızın işleyiş prensibi ocak üretim kapasitesini arttırmak için öncelikle ocaklardaki çalışan arkadaşlarımızın yaptığı işi zevkle ve severek yapmaları için elimizden gelen bütün gayreti göstermemiz lazım.
Biz mahmutoğulları makine olarak üzerimize düşen görevlerin ciddiyetinin bilincinde olarak  alanında   en hızlı kesim yapan makinelerden biri olan ve en zor şartlarda bile sorunsuz bir şekilde çalışan köprülü sistem dağ kesme makinelerini ve delicilerini sektörümüze kazandırdık.

Bu sayede, ocaklarımızın işletme hızını %60 daha artırmak elimizde

Nasıl mı?

Personelimizin bir bölümü kademenin altında çalışırken bu makineler ile , bir bölümü de bir üst kademede çalışabilirler. Aynı anda bir üst kademe de çalışabilmek demek kare kesim yaparak  ocaklarımızın işletme hızını arttırmak demektir. Köprülü sistem dağ kesme kakineleri ile sanki düz bir kesim yapıyormuşçasına hiç sorunsuz ve  hızlı bir şekilde kare kesim yapılabilmektedir.

Örneğin; 3,30 x 20 metrelik bir kesim kare kesim ile üstten başladığımız zaman 3 saat gibi kısa bir zamanda aynı kare kesim devam ederken başka bir makine ile yan kesim dilimlemelerini ister kademenin altında, ister kademenin üstünden kesmeye başlayabiliriz. Yani bir kesimin bitmesini beklemeden diğer kesime başlayabiliriz.aynı uygulamaları taban kesim yaparken de gerçekleştirebiliriz.

Kesim yöntemlerini doğru bir şekilde belirleyerek ocağın işletme hızını % 60 arttırabiliriz. Bu hıza , bir de köprülü sistem makinelerin diğer makinelere oranla %100 daha hızlı ve güvenli kestiği gerçeğini göz önünde bulundurur isek, ocaklarımızın işletme kapasitesini % 200 lere ulaştırabiliriz.